Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

Szkoła językowa BARBADOS

Szkoła językowa wrocław

Szkoła językowa bulwar ikara

Szkoła językowa kosmonautów

angielski wrocław

niemiecki wrocław

rosyjski wrocław

hiszpański wrocław

włoski wrocław

francuski wrocław

angielski

niemiecki

rosyjski

hiszpański

włoski

francuski

wrocław

BARBADOS

Szkoła

językowa

bulwar ikara

kosmonautów

facebook
 
img
img
img
img
img
 
METODA KOMUNIKATYWNA

Naszym celem jest rozwijanie umiejętności skutecznego, swobodnego i poprawnego komunikowania się w obcym języku. Jedną ze stosowanych przez nas metod jest metoda komunikatywna, która rozwija w słuchaczach umiejętność skutecznego porozumiewania się na wszystkich poziomach znajomości języka.

Dzięki różnorodnym ćwiczeniom nauka staje się ciekawsza przez to słuchacz zyskuje dodatkową motywację do nauki. Dyskusje, gry, nagrania audio i wideo, prace w parach i grupach przeplatają się z tradycyjnymi metodami. W czasie trwania kursu sprawdzamy i oceniamy postępy słuchacza. Po każdym semestrze nauki słuchacz otrzymuje raport z opisem postępów, a na zakończenie przeprowadzany jest test końcowy.


Metoda komunikatywna skupia się na potrzebach uczniów, a także na między językiem uczonym, a językiem używanym. Zadaniem jest rozwijanie  kompetencji komunikatywnej, dlatego też zajęcia często przyjmują formę pracy w parach w  grupach wymagającej negocjacji i kooperacji między uczniami: opartych o płynność mówienia, co wzmacnia pewność uczniów podczas których uczniowie ćwiczą i rozwijają funkcje językowe.

Rola nauczycielaRola uczniaRelacje pomiędzy uczniem i nauczycielemJęzyk i kultura
Nauczyciel jest zaangażowany w proces przyswajania języka. Jednak znajomość języka w tej metodzie to również umiejętność wyboru stylu w danej sytuacji. Tak więc nauczyciel musi być świadomy wagi różnych form, odcieni języka . Nauczyciel jest managerem zajęć, ma za zadanie tworzyć jak najwięcej sytuacji do porozumiewania się.Uczeń uczy się komunikować poprzez komunikowanie! Czyli musi być aktywny, jednak działa zgodnie z planem nauczyciela.Przyjazne, ale jednak nauczyciel organizuje lekcje, choć sam często nie bierze udziału w komunikacji. Studenci rozmawiają ze sobą, najczęściej stosowana jest technika pracy w grupie.Język jest postrzegany jako całość i wszystkie aspekty są ważne. Jednak duży nacisk kładzie się na funkcjonalność, czyli wykorzystywanie danej struktury w praktyce, co wypada, co nie i w jakim kontekście. Znajomość kultury jest konieczna do poprawnego posługiwania się językiem, szczególnie ważne są zachowania niewerbalne.


CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:
  1. Nacisk na naukę komunikacji w języku obcym – rozwija zasób słownictwa
  2. Użycie autentycznych tekstów np. gazety,  DVD, dokumentów i inne
  3. Doskonalenie znajomości języka obcego na czterech płaszczyznach: mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania
 
Copyright © 2015-2018 Created by Future Project. All Rights Reserved.